avatar

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ GCE A LEVEL KONTENJANLARI HK.

MEB ile TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İMZALANAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ UYARINCA  GCE A LEVEL SONUÇLARINA SAHİP ÖĞRENCİLER İÇİN 2022 YILINDA AYRILAN KONTENJANLAR VE BAŞVURULAR

 

 

KKTC Milli Eğitim Bakanlığı ile T.C. Trakya Üniversitesi arasında; KKTC uyruklu GCE A Level sonuçlarına sahip öğrencilere özel kontenjan ayrılması amacıyla 21.06.2021 tarihinde bir İşbirliği Protokolü imzalanmıştır.

 

İşbirliği Protokolü çerçevesinde KKTC uyruklu GCE A Level sonuçlarına sahip öğrenciler için T.C. Trakya Üniversitesi lisans, ön lisans alanları ile özel yetenek dalında belirlenen ve ekte sunulan kontenjanlardan faydalanmak isteyen  adayların, 8 Temmuz – 26 Temmuz 2022 tarihleri arasında, https://yobs.trakya.edu.tr adresinden, online olarak şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

Adaylar belirtilen tarihler arasında sisteme, okullarından temin edecekleri  ‘GCE A Level Beklenen Sonuç Belgeleri’ ile başvuru yapabilecek olup, nihai değerlendirme ise; sisteme Ağustos ayında ‘GCE A Level Kesin Sonuç Belgelerinin’ yüklenmesi sonrası yapılacaktır.

 

İlgili kontenjanlardan yararlanmak isteyen adayların belirtilen tarihlerde https://yobs.trakya.edu.tr adresinden başvurularını tamamlamış olması gerekmektedir.

 

Adaylara önemle duyurulur.

 

 

Trakya Üniversitesi Kontenjan Listesi için Haberler ve Duyurular bölümlerimizi ziyaret edebilirsiniz...


Yayın Tarihi: 14 Jul 2022