avatar

GCE A LEVEL SONUÇLARINA SAHİP ÖĞRENCİLER İÇİN 2021-2022 AKADEMİK YILINDA ESKİŞEHİR ANADOLU ÜNİVERSİTESİNDE KONTENJAN AYRILDI

Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Kıbrıslı Türk Öğrencilere 15 Kontenjan Ayırdı


Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kıbrıs Kampüs Direktörü Mert Osmanlar’ı kabul etti.

Yükseköğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler’in de hazır bulunduğu görüşmede yükseköğrenim alanında gelişmeler ele alındı.

AMCAOĞLU

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nin köklü bir geçmişe sahip olduğunu belirterek, ülkemizde yürüttüğü faaliyetleri takdirle karşıladığını söyledi.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi gibi önemli bir üniversitenin gençlerimize kontenjan sağlamasının önemine de vurgu yapan Bakan Amcaoğlu, kontenjanlarla sağlanan eğitim hakkının bulunmaz bir fırsat olduğunu dile getirdi ve Kıbrıs Türk gencine böyle bir imkan sağladıkları için Eskişehir Anadolu Üniversitesi yetkililerine teşekkür etti.

OSMANLAR

Anadolu Üniversitesi’nin KKTC’de yürüttüğü çalışmalarla ilgili bilgi veren Kampüs Direktörü Mert Osmanlar ise üniversitenin KKTC uyruklu GCE A Level sonuçlarına sahip öğrenciler için çeşitli fakültelerden 15 kişilik kontenjan ayrıldığını belirtti.

KKTC uyruklu gençlerin bu kontenjanlardan her sene yararlanması adına da karar aldıklarını belirten Osmanlar, bu konuda en kısa sürede bir protokol hazırlayacaklarını ve bakanlığa sunacaklarını söyledi.

Osmanlar ayrıca, ayrılan kontenjanlara başvurmak isteyen öğrencilerin, 30 Ağustos 2021 tarihine kadar üniversitenin web sayfasından başvuru yapmaları gerektiğine dikkat çekti.Yayın Tarihi: 30 Aug 2021