GCE A LEVEL SONUÇLARINA SAHİP ÖĞRENCİLER İÇİN

GCE A LEVEL SONUÇLARINA SAHİP ÖĞRENCİLER İÇİN

MEB ile T.C. SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İMZALANAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ UYARINCA GCE A LEVEL SONUÇLARINA SAHİP ÖĞRENCİLER İÇİN 2022 YILINDA AYRILAN KONTENJANLAR VE BAŞVURULAR

KKTC Milli Eğitim Bakanlığı ile T.C. Sakarya Üniversitesi arasında; KKTC uyruklu GCE A Level sonuçlarına sahip öğrencilere özel kontenjan ayrılması amacıyla 10.08.2021 tarihinde bir İşbirliği Protokolü imzalanmıştır.

İşbirliği Protokolü çerçevesinde KKTC uyruklu GCE A Level sonuçlarına sahip öğrenciler için T.C. Sakarya Üniversitesi kontenjanlardan faydalanmak isteyen adayların 3 Temmuz 2022 tarihine kadar, https://studyatsau.sakarya.edu.tr/ adresinden, online olarak şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

İlgili kontenjanlardan yararlanmak isteyen adayların belirtilen tarihe kadar https://studyatsau.sakarya.edu.tr/ adresinden başvurularını tamamlamış olması gerekmektedir.

 

 

MEB ile T.C. GAZİ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İMZALANAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ UYARINCA GCE A LEVEL SONUÇLARINA SAHİP ÖĞRENCİLER İÇİN 2022 YILINDA AYRILAN KONTENJANLAR VE BAŞVURULAR

KKTC Milli Eğitim Bakanlığı ile T.C. Gazi Üniversitesi arasında; KKTC uyruklu GCE A Level sonuçlarına sahip öğrencilere özel kontenjan ayrılması amacıyla 02.12.2021 tarihinde bir İşbirliği Protokolü imzalanmıştır.

İşbirliği Protokolü çerçevesinde KKTC uyruklu GCE A Level sonuçlarına sahip öğrenciler için T.C. Gazi Üniversitesi lisans, ön lisans alanları ile özel yetenek dalında belirlenen ve ekte sunulan kontenjanlardan faydalanmak isteyen adayların, 7 Ağustos 2022 tarihine kadar https://gazi-international.gazi.edu.tr adresinden, online olarak şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

İlgili kontenjanlardan yararlanmak isteyen adayların belirtilen tarihe kadar https://gazi-international.gazi.edu.tr adresinden başvurularını tamamlamış olması gerekmektedir

hero